Блок відкритих радіоактивних препаратів

Блок відкритих радіоактивних препаратів є структурним підрозділом радіологічного відділення Комунального закладу «Кіровоградський обласний онкологічний диспансер» і призначений для проведення лікування за допомогою відкритих джерел радіоактивного іонізуючого випромінювання.

Потужність відділення визначається місцевими органами охорони здоров'я в залежності від чисельності контингенту хворих, що потребують радіофармтерапії. Блок відкритих радіоактивних препаратів створюється при онкологічних диспансерах, онкологічних центрах та клініках науково-дослідних інститутів, які обслуговують окремі регіони, області, міста.

Блок ВРФП обладнаний відповідно до діючих санітарних правил та НРБУ при роботі з джерелами іонізуючого випромінювання і укомплектований необхідною апаратурою та спеціально підготовленими кадрами, що мають дозвіл на роботу з цими джерелами:лікар радіонуклідного лікування, медичні сестри, молодші медичні сестри, інженер-радіолог, технік – дозиметрист. Очолює блок ВРП радіологічного відділення лікар першої або вищої кваліфікаційної категорії.

Основні завдання

1. Проведення ефективного лікування хворих за допомогою РФП у відкритому вигляді.

2. Забезпечення оптимального використання РФП. Ведення документації з обліку, отримання та витрат відкритих радіоактивних джерел відповідно до діючих санітарних правил роботи з радіоактивними речовинами.

3. Проведення обстеження населення на інкорпорацію радіонуклідів у разі виникнення аварійних ситуацій, які супроводжуються радіоактивним забрудненням території, приміщень, обладнання тощо.

4. Госпіталізація хворих до блоку ВРП радіологічного відділення здійснюється тільки за висновками лікаря після погодження із завідуючим. Ведення реєстрації та обліку пролікованих хворих.

Інструкція поведінки пацієнтів у відділенні при прийомі радіойода.

Чи є небезпечним радіоактивний йод для Вас?

Терапія радіойодом широко визнається як ефективний метод лікування захворювань щитоподібної залози. Побічні ефекти зникають самостійно, за умови виконання рекомендацій щодо їх запобігання. Після прийому препарату може спостерігатися лоскотання в горлі, нудота, блювання, слабкість і відсутність апетиту, набряк шиї, явища гострого гастриту, запалення слинних залоз. Запалення слинних залоз відбувається в 30% хворих і може бути гострим чи хронічним. Симптоми можуть проявляти себе протягом 24 годин і більше. Вони є типовими для пацієнтів, які отримують активність радіойоду,при наявності невеликих залишків функціонуючої тканини щитоподібної залози. Щоб уникнути цього ускладнення, ми рекомендуємо вам використовувати жувальну гумку, лимони, прикладання холодних компресів та приймання великої кількості рідини. Ймовірно також винекнення тимчасового болю у язиці або зниження чутливості.

У відсотковому співвідношенні "минущий" гастрит у 30%, зменшення лейкоцитів та тромбоцитів у 70%, місцевий набряк на шиї з больовим синдромом 10-20%.

Виконання рекомендацій знижує ризик винекнення побічних дій препарату.

Що робити після прийому радіоактивного йоду?

Для кращого засвоєння та отримання терапевтичного ефекту, протягом першої години не рекомендується приймати їжу та напої.

Після прийняття капсули радіойоду, виникає накопичення препарату у щитоподібній залозі чи в її залишках (після операції) або в інших постраждалих органах. Виділення проводиться з сечею, калом, слиною, потом та диханням. В результаті радіоактивність може оселитися на одяг, постільну білизну та особисті речі. Таким чином, кожен пацієнт може брати із собою тільки необхідні особисті речі.

Ви повинні дотримуватися цих правил.

1. Ви повинні бути одягнений у змінну білизну.

2. Не забувайте, приймати душ кожен день.

3. Ви повинні мити руки перед їжею.

4. Ваші вхідні двері і двері між кімнатами повинні бути закритими.

5. Якщо Вам потрібна допомога або виникають додаткові питання, будь ласка, зверніться до медичного персоналу.

Дієта з низьким вмістом йоду.

Почати дотримуватися дієти необхідно за дватижні до лікування радіоактивним йодом, продовжити їїдотримання слід під час перебування в стаціонарі,закінчується дотримання дієти через 24 години післязакінчення лікування.

При дотриманні дієти необхідно виключити прийомнаступних продуктів :
1. Будь-які морепродукти (морська риба, краби, креветки,крабові палички, морська капуста).
2. Йодовану сіль і продукти з її використанням (солоніковбаси, солоні сорти сиру, солона риба). Можнавикористати не йодовану сіль, якщо вона не морська.

3. Йодвмісні вітаміни і харчові добавки.

4. Молочні продукти (молоко, сир, вершки, йогурт, масло, морозиво, сироватка, сухі порошкові вершки, казеїн таін.).
5. Яєчні жовтки або яйця цілком і продукти, що містятьяйця. Яєчні білки споживати можна, оскільки вони містять невелику кількість йоду або взагаліне містять її.

6. Шоколад і продукти зі змістом шоколаду (оскільки вонимістять в собі молоко). Какао порошок і деякі видитемного шоколаду допустимі.
7. Усі продукти і ліки, що має червоний, помаранчевий, коричневий колір. Багато хто з цих продуктів міститьйодний барвник

(эритрозин-Е127), що не завждивказується на етикетці продукту.
8. Соєві продукти (соуси, молоко, сир, тофу). У них йодможе міститися в досить великій кількості.

9. Деякі боби: червона квасоля, квасоля Ліми, строкатаквасоля, вігна.


Наступні продукти, що містять середню кількість йоду, слід вживати обмежено:


1. Свіже м'ясо. У 450г м'яса міститься 25-130мкг йоду. Можна вживати до 140г свіжого м'яса цепленка, яловичини, свинини, баранини або телятини в день.
2. Крупи і злаки. Зміст йоду в злаках багато в чомузалежить від региога, де вони були вирощені.Уважночитайте ярлики і пам'ятайте, що в деяких випадках згадкипро наявність йоду в продукті на етикетці може не бути.
3. Рис. Цей продукт можна вживати в обмеженій кількості.

Поведінка після лікування радіоактивним йодом

Після проведення лікування радіоактивним йодом пацієнт протягом деякого часу (зазвичай в течії 2 тижнівпісля виписки) повинен дотримуватися ряду правил, спрямованих на оберігання навколишніх людей від шкідливої дії залишкової радіації, витікаючої від хворого.

Так, удома або на роботі пацієнтові слід стояти або сидіти в достатньому віддаленні від оточення - мінімум в 1 -метрі. При знаходженні у безпосередній близькості досить довгий час (більше 1-часа) , слід дотримуватися дистанції в 2 метри.
Слід уникати статевих контактів і спати наодинці.
Не слід наближатися ближче, ніж на 1- 2 метри до дітей молодшого віку (до 3 - років); якщо Вашим дітям від 3-х до10-ти років, слідує, по можливості уникати з ними тісних контактів, таких, як тривалі обійми, не носити їх на руках; при необхідності доглядати за дітьми до 2 років, за ними повинен доглядати хто інший (якщо можливо, слід домовитися про тимчасове розміщення дітей у родичів і друзів).

Необхідно мити руки з милом кожного разу післявідвідування туалету, обполіскувати ванну ( раковину,душову кабіну) кілька разів після користування. Прикористуванні туалетом слід зливати воду 2 -3 рази впродовж двох тижнів після отримання радіойоду.
Увесь особистий одяг, що використався пацієнтом при перебуванні в лікарні, повинен стиратися окремо, післячого вона поміщається в окремий пластиковий мішок (пакет ) і не використовується впродовж 1,5 місяців.

Вихователі дитячих садів, учителі і інші працівники, якімають тісний контакт з дітьми до 10 років, мають бути відсторонені від роботи на термін, встановлений лікарем.
У невеликих кількостях після виписки радіоактивний йод виділяється при слюно- і потовиділенні. Тому столові прилади, мочалки, рушники, простирадла і тому подібне, повинні використовуватися пацієнтом строго індивідуально. Після звичайного прання ці речі очищаються. При цьому немає необхідності стирати такіречі окремо.
При раптовому вступі в медичний стаціонар, слід повідомити лікаря, що Ви нещодавно приймали радіоактивний йод. Це потрібно і в тих випадках, навіть якщо Вас доставили в ту ж лікарню, де Ви пройшли курс радіойодтерапії.

Кiлькiсть переглядiв: 1005

Коментарi

  • Robertusesy

    2017-12-09 08:30:13

    Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were...

  • Davidbudge

    2017-04-05 04:59:02

    Do you feel the pain of acid reflux? Do you feel a fire inside your chest? Are you miserable? Are you ready for the issues to stop? Continue reading to find out how. Keep reading to learn to control acid reflux for good and to end the misery for good. You may need to balance out hydrochloric acid amounts in your body if you want to reduce acid reflux and its symptoms. You can do this, for instance, by using sea salt rather than table salt. Sea salt has chloride and minerals that are good for the stomach and prevent acid...