ЦЕНТРАЛІЗОВАНА ЦИТОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ

/Files/images/DSC08120.JPG

Централізована цитологічна лабораторія (далі ЦЦЛ) є структурним підрозділом КЗ «Кіровоградський обласний онкологічний диспансер».

ЦЦЛ відповідає критеріям атестації і атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я. Свідоцтво про атестацію вимірювальної лабораторії №000835 видано 3.09.2008 року, чинне до 02.09.2012 року.

Приміщення ЦЦЛ та умови праці відповідають вимогам СНіПУ.

Лабораторія забезпечена необхідним обладнанням, базовою та методичною нормативною документацією.

На даний час в ЦЦЛ працюють 2 фахівці з морфологічної діагностики: завідуюча лабораторією лікар-лаборант вищої категорії – Тернавська Р.І. та лікар-лаборант першої категорії Чудінова Л.І., а також 8 фельдшерів-лаборантів та 3 молодших медсестри.


ЦЦЛ має 3 основні напрямки діяльності :

1. Клініко-діагностичні дослідження.

2. Дослідження мазків цитологічного скринінгу.

3. Консультативна та навчальна робота.

1. Клініко-діагностичні дослідження.

Лікарі-лаборанти здійснюють цитологічне дослідження діагностичних мазків, взятих в стаціонарі та поліклінічному відділенні облонкодиспансеру:

а) мазків пункційної цитології (пунктати пухлин та пухлинних новоутворень: голови, шиї, слинної, щитовидної, молочної, передміхурової залоз, кісток, м’яких тканин, легень, нирок, середостіння, шкіри, лімфатичних вузлів;

б) мазків ексфоліативної цитології: секрети, екскрети, зішкреби з поверхонь ерозій, виразок, ран, нориць, відбитки з видалених органів, клаптиків тканин, промивні води, ексудати, трансудати;

в) мазків цитології ендоскопічного обстеження: гастро-, дуодено-, лопаро-, ректоромано-, колоно-, цистоскопії.

2. Дослідження мазків цитологічного скринінгу.

Даний напрямок роботи включає дослідження мазків, взятих із шийки матки та цервікального каналу при проведенні цитологічного скринінгу жіночого населення районів області та м.Кіровограда з метою раннього виявлення патології шийки матки.

Дослідження мазків здійснюється за двоступеневою системою перегляду мазків. Первинний етап перегляду здійснюють фельдшери-лаборанти, вторинний етап – лікарі-лаборанти, які досліджують мазки, передані на консультацію лаборантами.

Мазки в лабораторію доставляються з усіх лікувально-профілактичних закладів міста Кіровограда та 22 районів області.

3. Консультативна та навчальна робота.

ЦЦЛ виконує консультативні дослідження для лікувально-профілактичних закладів області.

Лабораторія проводить навчальні семінари з акушерками ФАПів та оглядових кабінетів ЦРЛ області на тематику цитологічного скринінгу.

/Files/images/vddlennya/DSC_6700.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 454

Коментарi