Операційний блок КООД

Надання кваліфікованої медичної допомоги онкологічним хворим полягає в одночасній та узгодженій роботі трьох важливих напрямків: радіологічного, хіміотерапевтичного та хірургічного. Місцем застосування хірургічного методу лікування є операційна (операційний блок).

Операційна – не просто стерильність, операційні лампи, столи, наркозна апаратура, скальпелі, крапельниці, каталки та ін.. Це кульмінація великої роботи всіх служб і відділень онкодиспансеру: від реєстратури (куди людина вперше звернулась), кабінетів профільних онкологів, кабінетів діагностики (рентгенологічної, ультразвукової, радіоізотопної, ендоскопічної), лабораторної (клінічної, біохімічної, цитологічної, патгістологічної, іммуногістохімічної), консультацій хіміотерапевта, радіолога, терапевта, ендокринолога, анестезіолога, інших необхідних спеціалістів поза межами КООД (кардіолог, невропатолог, алерголог та ін.) у співпраці з лікуючим лікарем-хірургом, до безпосередньої підготовки до хірургічного лікування й обов’язковою доповіддю в день операції всьому товариству лікарів на чолі з головним лікарем та начмедами. Таким чином готується хворий до планової операції, в якій безпосередньо беруть участь дві різні за спрямуванням, але нероздільні за суттю служби: хірургічна (оператор, асистент(и), операційна сестра, молодша медсестра операційної) та анестезіологічна (анестезіолог, медсестра-анестезист). Зрозуміло, що під час операції хворий (вірніше стан хворого) знаходиться під пильним контролем всієї операційної бригади, це найбільш відповідальний та складний проміжок в житті пацієнта, а іноді і в житті лікарів.

Серед інших сестринських спеціальностей спеціальність «операційна сестра» –особлива. Таким людям притаманні риси відповідальності, уважності, терплячості, милосердя, пунктуальності, надійності, цілеспрямованості, жаги до досконалості, точності рухів і ясності мислення. А крім всього, це надзвичайно красиві жінки, з шляхетним почуттям гумору та власної гідності. Отже, виходячи із відповідальності, як складової риси роботи операційної, необхідно сказати про операційних сестер оперблоку.

25 років взірцем операційної сестри була Урсатій Наталія Миколаївна (нині старша медсестра мамологічного відділення). Через її золоті руки та ясні очі пройшло безліч пацієнтів, через її серце та настанови зростали професійно випускниці Кіровоградського медичного коледжу. Н. М. Урсатій залишила узгоджений колектив операційних сестер, який зараз очолює Попова Тетяна Анатоліївна. У її підпорядкуванні працюють операційні сестри: Клієнко В.І., Чорновол С.С., Буран Л.М., Михайлішина М.В., Рибінцева Т.Ф., Пасічник К.В., Особа О.В., Горбаньова І.М.

Операційні сестри КООД (на фото зліва направо: Клієнко В. І., Чорновол С. С., Горбаньова І. М., Пасічник К. В., Особа О. В., старша операційна сестра Попова Т. А., Михайлішина М.В., Орищенко Г. В., Буран Л. М., Рибінцева Т. Ф.)

В операційній немає дрібниць, немає необов’язкової, малозначущої роботи. І це стосується всіх від оперуючого хірурга до молодшої медсестри операційної («санітарки»). Молодшими медсестрами операційної керує сестра-господарка операційної Покотило С.М.

Анестезіологічна служба представлена на сторінці «Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії».

Операційний блок працює одночасно на 5 операційних залів, які рівноцінно оснащено (з перевагами відповідно до особливостей оперативних втручань). Відносно наркозно-дихальної апаратури є 5 апаратів «Leon» для низькопотокової анестезії севораном, 2 апарати «Бриз», 1 апарат «АИА МК-01» з централізованою подачею кисню. У разі складної інтубації використовується інтубація на бронхоскопі Б-ВО-3-1 «ЛОМО». Хірургічна апаратура – діатермокоагулятори (ЕХВА -350/120Б «НАДІЯ-2»), ультразвуковий генератор «Söring»; плазмено-дугова хірургічна установка «Плазмений скальпель», хірургічний прилад «Surgitron»; автономна кріогенна універсальна установка «Дніпро-Кріо», хірургічна сварка ЕК-300 М1; аспіратори «Weyer», «Біомед» 7А-23В. Використовується ендоскопічна апаратура «Olympus UES-20», для проведення ендоскопічних операцій в урології (ТУР), гінекології (гістероскопія) та «Olympus UES-40» для лапароскопічних втручань в торакальній та абдомінальній хірургії.

Телефон ВАІТ – 050-5901470; e-mail: vitanestkood9@yandex.ru

/Files/images/vddlennya/DSC_6640.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 657

Коментарi