Проктологічне відділення

Історія створення та ліжковий фонд.

Проктологічне відділення Кіровоградського обласного онкологічного диспансеру засноване в 1983 році на сорок ліжок. В 1995 році в зв’язку з переїздом до нового приміщення проведена реструктуризація ліжкового фонду. В склад відділення дообладнано 20 урологічних ліжок. До 2010 року відділення виконувало функцію проктоурологічного. В 2011 році відкрито урологічне відділення. З того часу ліжковий фонд проктологічного відділення складає 40 стаціонарних місць.

Кадровий склад.

/Files/images/vddlennya/фото2.JPG

Завідуючий відділенням-Чалий Олексій Самойлович, з дня створення і по нині керує відділенням. Він же обласний позаштатний спеціаліст, заслужений лікар України.

В відділенні працюють як висококваліфіковані спеціалісти, так і молоді лікарі. Самовіддана праця лікарів ординаторів представлена у великій лікувальній, організаційно- методичній,суспільній роботі.
Серед колишніх співробітників слід зазначити Яриніча В.І.- теперішній заступник головного лікаря по хірургії, заслужений лікар України, який відкрив відділення будучи головним лікарем і зробив великий внесок в розвиток і становлення відділення.
Шулик М.Б.- нині завідуючий хірургічним відділенням Кіровоградської районної лікарні, кандидат медичних наук. Тіунов А.В.- завідуючий ендоскопічним відділенням Кіровоградської обласної лікарні. Балан В.В.- голова обласної онкологічної МСЕК та інші.
Лікарі- ординатори:
Багно Костянтин Іванович- ординатор, стаж роботи по спеціальності 10 років, 1 категорія з онкохірургії.
Бридун Сергій Сергійович- ординатор, стаж роботи 7 років, лікар онкохірург.
Косьмін Олег Ігорович- ординатор, стаж роботи 5 років, лікар онкохірург.

Босько Сергій Володимирович - ординатор, стаж роботи 2 роки, лікар онкохірург
Роботу відділення неможливо уявити без сумлінної праці середнього медичного персоналу, на чолі із старшою медичною сестрою відділення- Сєрової Лариси Юріївни.

Середній медичний персонал- 11 чоловік.
Молодший медичний персонал- 10 чоловік.

Матеріально технічна база.

Відділення розташоване на шостому та сьомому поверхах головного корпусу. Палати розраховані на одного, двох та чотирьох хворих. Одномісні палати підвищеної комфортності. Післяопераційні палати обладнані функціональними ліжками. На обох поверхах знаходиться маніпуляційна, процедурна, кімнати гігієни. Перев’язувальна знаходиться на шостому поверсі.

Види медичної допомоги.

У відділенні впроваджені наукові розробки Національного інституту раку, Донецького протипухлинного центру та інших провідних клінік Європи, по комбінованому, комплексному та хірургічному лікуванню колоректального раку. Серед них неоадьювантне хіміо- променеве лікування раку прямої кишки, ендолімфатичні курси поліхіміотерапії. Пріорітет надається сфінктерзберігаючим, первинно-відновним і органозамінюючим операціям.
Застосовується первинно-відновлюване лікування ускладненого раку товстої кишки, сфинктеролеваторопластика при дистальних локалізаціях раку прямої кишки.
При раку ободової кишки виконується гемиколектомія, резекція кишечнику з формуванням анастомозу «кінець в кінець», а також в деяких випадках «бік в бік» і «кінець в бік». Основними оперативними втручаннями при раку дистального відділу прямої кишки є низька передня резекція з накладанням ручного і степлерних анастомозів з тотальною мезоректумектомією і лімфодиссекцією Д2 і Д3.
Виконується також черевно- анальна резекція прямої кишки в особливих випадках. При низьких раках прямої кишки також застосовується проктектомія. При враженні зовнішнього сфінктера виконується черевно- промежинна екстирпація прямої кишки.
В відділенні також виконуються ургентні оперативні втручання, резекція печінки при метастазах та пластика післяопераційних вентральних гриж

Досягнення.

Щорічно в відділенні проводиться від 250 до 270 радикальних операцій з приводу раку ободової та прямої кишки. В 90% пацієнтів з пухлинами ободової та прямої кишки застосовується комплексне лікування. Пятирічна виживаність пацієнтів після комплексного лікування раку прямої кишки складає 75%.
Застосовані методи хірургічного лікування резектабельного раку прямої кишки дозволили довести питому вагу сфинктерзберігаючих операцій до 94%.
За останні 3 роки в відділенні виконано 1760 різних операцій. Післяопераційні ускладнення складають 4,3%. Післяопераційна летальність 0,8%.
Для оперативного лікування хворих широко використовуються сучасні інноваційні досягнення в медицині: плазменний скальпель, апарат для зварювання тканин, ультразвуковий скальпель, ендоскопічне обладнання, кріодиструкція.

/Files/images/vddlennya/фото1.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1300

Коментарi