Відділення денного перебування

Історія створення та ліжковий фонд.

Відділення відкрито у 2010 році при введенні в експлуатацію другої черги Кіровоградського онкологічного диспансеру. Ліжковий фонд – 30 ліжок.

Кадровий склад.

Завідуючий відділенням – МАКАРЕВИЧ Людмила Миколаївна – лікар-онколог першої категорії, працює в онкологічному диспансері з 1996 року.

Лікарі-ординатори:

РЕЗУНІК Наталія Іванівна - лікар-онколог вищої категорії, завідувачка хіміотерапевтичним відділенням, працює в онкологічному диспансері з 1983 року.

ПЕРЕВЄРЗЄВА Олена Євгенівна - лікар-онколог першої категорії, працює в онкологічному диспансері з 2003 року.

ТАРАСЕНКО Сергій Григорович - лікар-онколог першої категорії, працює в онкологічному диспансері з 1994 року.

Старша медична сестра відділення - СОЛОВЕЙ Оксана Станіславівна - медична сестра вищої категорії, працює в онкологічному диспансері з 2002 року.

Матеріально-технічна база.

Відділення розташоване на третьому поверсі головного корпусу. У відділенні розташовані одномісна палата, тримісна палата та шестимісні палати для отримання медикаментозного лікування хворих. Є відмежована частина холу з кріслами, де можна приймати лікування сидячі в кріслі. Окремо знаходиться маніпуляційна кімната.

Види медичної допомоги.

У відділенні надається допомога хворим на злоякісні новоутворення у вигляді всіх видів медикаментозного лікування: хіміотерапії, гормональної, імунотерапії, тощо та лікування ускладнень медикаментозного лікування злоякісних новоутворень. Також у відділенні можливе обстеження хворих із підозрою на злоякісні новоутворення, в разі складнощів при такому обстеженні в амбулаторних умовах.

Окрім ізольованої хіміотерапії, застосовується поєднана хіміопроменева терапія злоякісних новоутворень, згідно із світовими стандартами лікування раку голови та шиї, раку шийки матки, недрібноклітинного раку легенів.

В залежності від локалізації пухлини, стадії, даних пат. гістологічного та імуногістохімічного дослідження, хіміотерапія використовується або в складі комплексного лікування (до або після променевого лікування, оперативного лікування), або в якості самостійного методу лікування.

Пацієнти, які отримали радикальне лікування мають можливість проходити реабілітацію за допомогою реабілітаційного центру КЗ "Кіровоградський обласний онкологічний диспансер", аналогів якому немає в Україні. Реабілітаційний центр з'явився в диспансері за ініціативи Костянтина Яриніча, Людмили Шубіної та Ганни Богатир.

Плюсом відділення денного перебування є психологічний комфорт пацієнта, який проходить курс медикаментозного лікування злоякісного новоутворення. Багатьом пацієнтам є важливою можливість бути ввечері та вночі в кругу рідних людей вдома. Також за ініціативи Костянтина Яриніча з'явилася можливість отримувати лікування не тільки в лікарняному ліжку, але й в зручному кріслі, за бажанням - переглядаючи під час лікування телевізор. Наша мета: зробити отримання хіміотерапевтичного лікування максимально комфортним нашим пацієнтам.

Лікарі відділення застосовують сучасні методи лікування та обстеження хворих на злоякісні новоутворення. Застосовуються протоколи обстеження хворих на злоякісні новоутворення. При лікування злоякісної лімфоми - гістологічне (при потребі — імуногістохімічне) дослідження кісткового мозку, з імуногістохімічним дослідженням пухлини, КТ- та МРТ-діагностики.

В лікуванні хвороб використовуються сучасні методи медикаментозного лікування.

Лікарі відділення постійно беруть участь в науково-практичних конференціях, присвячених лікуванню онкологічних хвороб. Також співробітники відділення беруть участь в протоколах клінічних випробувань, які проходять на базі онкологічного диспансеру.

Контакти відділення:

Телефон комутатора КООД в Кропивницькому: 24-94-32 (код міста 522), попросити зв'язати з відділенням денного перебування.

Факс КООД (522) 24-37-16, з поміткою - у відділення денного перебування.

/Files/images/vddlennya/DSC_6693.jpg

Публікації в ЗМІ:

"Про хіміотерапію без міфів та страху" - Україна Центр, лютий 2015 року (російською мовою)

Чи такий страшний рак, як його малюють? ("Точка доступу", травень 2014 року)

Кіровоград: онколог-інструменталіст - руйнуємо стереотипи (Акула-медіа, червень 2013 року)

Лімфома (Украина-Центр, вересень 2014 року)

Облегчить страдания паллиативных больных (Украина-Центр, лютий 2015 року)

"Право на жизнь без боли" (Украина-Центр, листопад 2014 року).

Рак молочної залози: виклики та перспективи (спільно з мамологами КЗ "КООД" - Рідний край, жовтень 2015)

Андрій Гардашніков: «Скільки б не відкрили по місту центрів ранньої діагностики, від них не буде користі, якщо люди просто не будуть приходити» (Утренний город, лютий 2014)

Зустріч зі студентами Кропивницького (Кіровоградського) медичного коледжу ім. Є. Й. Мухіна (офіційний сайт коледжу, квітень 2016 року)

Кировоград: не угробьте свою жизнь - Андрей Гардашников (видео) - Фотоінформ, жовтень 2010 року.

Кіровоградські медики вчилися лікувати біль у Полтаві - Kirovograd24.com, квітень 2016 року.

Нетрадиційне "лікування" раку - відео-сюжет програми "Наше здоров'я", канал "Кіровоград", березень 2013 року:
https://www.youtube.com/watch?v=EuLreUTKWis

Інтерв'ю для газети "Зоря" (газета Кіровоградської районної ради та Кіровоградської районної державної адміністрації) про стан паліативної допомоги в Україні та зокрема Кіровоградській області.


Стандарти, протоколи, нормативні документи.

Кiлькiсть переглядiв: 882

Коментарi